Internacionalna škola menadžmenta ljudskih resursa

Studenti Fakulteta organizacionih nauka bili su učesnici Internacionalne škole menadžmenta ljudskih resursa, u organizaciji West University of Timișoara (FEAA UVT International HRM School Timisoara 2020) koja se održavala online u periodu od 16. do 20. novembra 2020. godine. Studentski tim bio je sačinjen od studentkinje doktorskih studija Ivone Živković i dve studentkinje osnovnih studija Mile Miladinović i Anastasije Andrić. Tim našeg fakulteta predvodile su prof. dr Ivana Kovačević i doc. dr Jelena Anđelković Labrović sa Katedre za medžment ljudskih resursa.

Ovogodišnja Internacionalna škola menadžmenta ljudskih resursa ugostila je timove studenata i akademike iz 15 zemalja, među kojima su bili: Malezija, Švajcarska, Japan, Novi Zeland, SAD, Ujedinjeno Kraljevstvo, Austrija, Grčka, Moldavija, Rumunija, Kenija, Tanzanija, Haiti, Španija i Srbija.

Internacionalni timovi sačinjeni od studenata i profesora mentora, kao i predstavnika kompanija, rešavali su 8 studija slučaja iz oblasti izazova upravljanja ljudskim resursima. Studije slučaja odnosile su se na konkretne komapanije čiji predstavnici su izlagali probleme članovima timova. Problematiku svojih kompanija, iz oblasti menadžmenta ljudskih resursa, izlagali su predstavnici sledećih kompanija: ATOS IT SOLUTIONS & SERVICES, CONTINENTAL AUTOMOTIVE ROMANIA, DECHATLON PRODUCTION, KPMG, PROFI ROMANIA, SODEXO, WIPRO I VITESCO TECHNOLOGIES.

Studenti FON-a učestvovali su u rešavanju tri studije slučaja:

• FUTURE PROOF COMPETENCY MANAGEMENT za kompaniju VITESCO TECHNOLOGIES – učesnica Ivona Živković
  • REDESIGNING L&D – VIRTUAL SETTING & METHODS TO ATTRACT DIFFERENT GENERATIONS za kompaniju ATOS IT SOLUTIONS & SERVICES – učesnica Mila Miladinović
  • REDESIGN OF EMPLOYEE BENEFITS – CURRENT CHALLENGES AND INTERGENERATIONAL PERSPECTIVE za kompaniju CONTINENTAL AUTOMOTIVE ROMANIA – učesnica Anastasija Andrić

Prof. dr Ivana Kovačević je bila profesor mentor u kompaniji ATOS IT SOLUTIONS & SERVICES.

Doc. dr Jelena Anđelković Labrović bila je gostujući predavač na Internacionalnoj školi menadžmenta ljudskih resursa. U okviru sesije BEST PRACTICES IN HRM AND HE  Jelena je održala predavanje INFORMAL LEARNING IN THE CLASSROOM: THE USE OF PERSONAL LEARNING ENVIRONMENTS.

Rešenja zadatih studija slučaja predstavljena su poslednjeg dana u okviru online konferencije. Događaj nije bio takmičarskog karaktera, a studenti FON-a odneli su veliki broj pohvala stručnog, međunarodnog, žirija sačinjenog od profesora iz obrasti i predstavnika privrede.