Утисци полазница и полазника летње школе ХР аналитике

Задовољство нам је да обавестимо да је Летњу школу ХР аналитике доц. др Горана Куљанина похађало је 24 полазника, студената основних и мастер студија Универзитета у Београду. Захваљујући сарадњи са професорком Менаџмента људских ресурса, проф. др Денисом Абрудан са Департмана за менаџмент Факултета за економију и пословну администрацију (West Timisoara University) и професором Менаџмента људских ресурса, др Ахилеасом Анагностопулосом са Департмана за пословну администрацију Пословне школе (University Applied Sciences of Thessaly, Greece) међу њима су били и студенти из Румуније и Грчке, те је школа добила интернационални карактер.

Овом приликом посебно похваљујемо Александру Цветић, Alexandra-Ioana Popescu, Дуњу Новаковић и Теу Вулетић, које су у предвиђеном року завршиле све постављене задатке, те им је свечано уручен Сертификат који потврђује успешно завршену летњу школу од стране предавача доц. др Горана Куљанина, руководиоца Центра за менаџмент људских ресурса и декана Факултета организационих наука.

Доц. др Горан Куљанин је том приликом, између осталог, истакао следеће:

Летња школа ХР аналитике је замишљена као увод у активно коришћење аналитичких метода (као што су основни статистички прорачуни, обична и логистичка регресија, несупервизирано и супервизирано учење) и визуелизацију (као што су апликације котрнлних табли) у домену ХР организационих питања (разноликост, сличност, учинак, флуктуација, однос запослених), а кроз програмске алате R. Општи циљ Летње школе ХР аналитике је да се истовремено развијају и аналитичке вештине, али и разумевање ХР организационих питања путем аналитичког размишљања. Ова комбинација разумевања и вештина даје: предност на тржишту рада, приликом обављања посла, представља прилику за напредак и за унапређење ХР процеса уопште, те обезбеђује кључни положај и учешће у стратешким питањима организације. Летња школа ХР аналитике дотиче све поменуте тачке и има за циљ да створи друштвену мрежу кадрова способних за напредну ХР аналитику и напредно ХР размишљање!

На крају курса неки од полазника су поделили своје виђење курса и у писаној форми. Ово су неки од коментара полазника:

Želim i ovom prilikom da Vam se zahvalim na tome što ste nam omogućili da slušamo ovaj kurs. Bilo mi je neverovatno zadovoljstvo da pohađam kurs i učim o HR analitici. Profesor Goran Kuljanin je neverovatan predavač koji me je inspirisao da se i dalje obrazujem u oblasti Data Science, pogotovo za organizacione primene. Upisala sam FON upravo zbog kvantitativnih metoda koje se primenjuju u organizaciji te je ovaj kurs bio tačno ono što će mi pomoći u karijeri. Imala sam priliku da slušam Menadžment ljudskih resursa gde sam se prvi put susrela sa Vašom katedrom. Nivo posvećenosti koju ukazujete studentima je izuzetan i sa tog predmeta nosim divne uspomene. Stekla sam utisak da vi zaista želite da studente inspirišete i da nas pokrenete na učenje i van onoga što se smatra kurikulumom. Drago mi je što sam imala priliku da to iskusim. Što se tiče dalje saradnje povodom HR Analytics kursa, bilo bi mi više nego zadovoljstvo da učestvujem u budućim projektima, da ostanemo umreženi i da doprinesem budućim kandidatima da nauče nešto novo i korisno. Generalno volim da svoje znanje i iskustva prenosim drugima i bilo bi mi drago da makar i jednoj osobi na takav način pomognem.

Hvala Vam još jednom na prelepom iskustvu! Dunja

”HR Analytics Summer School helped me finding out more about HR and its many functions. I did not know many things about HR analytics before this summer school, I did not know it is so useful and it can save this much time. HR Analytics should be more used in all of the companies. I really recommend this Summer School, especially for the ones who want to learn more about this topic or about HR in general. I am glad I had the opportunity to take part in it.”

Best regards,

Sandra

Veliko mi je zadovoljstvo što sam imala priliku da pohađam Letnju školu HR Analitike, koja je organizovana u saradnji sa dr. Goranom Kuljaninom. Lekcije su bile podeljene u logičke celine, jednostavne za praćenje i sveobuhvatne. Profesor je uvek bio spreman za saradnju, a od svega mi je najznačajniji bio njegov feedback, koji mi je davao još veću motivaciju da nastavim sa učenjem. Sve u svemu, divno iskustvo i znanje na kojem sam zahvalna, a za koje sam sigurna da će mi biti korisno u daljem razvoju karijere! Hvala na svemu još jednom!

Tea

Zahvaljujući letnjoj školi HR analitike stekla sam uvid u objektivan pristup ljudskim resursima.
Kurs mi je bio značajan je su zadaci praktični i vezani za konkretne HR procese u kompanijama, poput selekcije kandidata i merenja radnih performansi. Naučila sam kako da, pomoću programskog jezika, sprovedem statističku analizu na velikom broju podataka, te da ih jasno predstavim i interpretiram.
Kako su lekcije unapred snimljene, zadatke sam radila u periodu koji mi odgovara. Pored toga bih izdvojila redovne konsultacije na kojima smo imali priliku da radimo zajedno s profesorom Kuljaninom i razjasnimo sve nedoumice.
Za mene je ovo bilo vredno iskustvo jer sam u isto vreme učila o HR oblastima, statistici i R programskom jeziku koji nudi napredne mogućnosti za analizu podataka.

Aleksandra